Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English
Nacházíte se v archivu webu Praha 5. Na nové webové stránky přejděte kliknutím zde.

Jste zdešipka doprava Dokumenty šipka doprava Dokumenty volených orgánů šipka doprava Komise rady šipka doprava Komise etnická šipka doprava Usnesení a zápisy komise etnické

 
 
 

3. zasedání Usnesení a zápisy komise etnické městské části Praha 5

konané dne 10.04.2014  jako řádné
číslo usnesení 3/1/2014
 
Předkladatel: Bubníková Diana, Mgr., členka zastupitelstva

Návštěva Ruského střediska vědy a kultury v Praze 6, Na Zátorce 16, představení organizace, seznámení s aktivitami, které RSVK realizuje.

Členové Etnické komise navštívili Ruské středisko vědy a kultury v Praze 6 (dále jen RSVK). Při této příležitosti byli seznámeni s celou škálou aktivit, které jsou organizovány v prostorách střediska jako např. výstavy, přednášky, koncerty, divadelní představení, mezinárodní konference a zasedání a v neposlední řadě jazykové kurzy ruštiny.

Seznam aktivit je každý měsíc velmi pestrý a bohatý. Z programu na měsíc buben vyplývá, že každý den proběhne v RSVK kulturní či vzdělávací akce, které jsou přístupné široké veřejnosti ve velkém množství případů zcela zdarma.

Jazykové kurzy v RSVK, jsou doménou této organizace, která umožňuje svým žákům absolvovat závěrečné zkoušky v několika stupních obtížnosti. Zájemci o studium ruského jazyka jsou vždy svěřeni do rukou rodilých mluvčí. Kvalita výuky je podpořena moderně vybavenými učebnami. Ruskojazyčná knihovna s počtem knih přesahující číslo 17tisíc výtisků je taktéž chloubou RSVK, kam si mohou studenti a nejen oni chodit pro ruskojazyčnou literaturu všech žánrů.

Z připravovaných velkých akcí je nejaktuálnější setkání studentů na 8. ročníku Mezinárodní letní školy s výukou ruského a českého jazyka v Březnici, která se uskuteční v termínu červen až srpen 2014.
Usnesení a zápisy komise etnické městské části Praha 5
I.
Bere na vědomí
1.
					


					
Vytisknout