Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English
Nacházíte se v archivu webu Praha 5. Na nové webové stránky přejděte kliknutím zde.

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

Účastníci jízdy "Na kole dětem" se zastavili v Portheimce

 

V Portheimce a přilehlém parku se ve čtvrtek 7. 6. 2018 těsně před polednem občerstvili účastníci 9. ročníku charitativní sportovní akce „Na kole dětem v čele s Josefem Zimovčákem, který je desetinásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole, ale hlavně patronem této akce na podporu onkologicky nemocných dětí. Celá cyklotour Na kole dětem se jede pod záštitou nadace Josefa Zimovčáka. Nadaci může přispět každý – a to prostřednictvím veřejné sbírky.

Výtěžek z akce zaplatí ozdravné pobyty onkologicky nemocných dětí

Za osm let trvání naší akce jsme na pobyty nemocných dětí vybrali již 10 milionů korun. Nejvíc si cením toho, že se k nám přidává stále více lidí, měst a obcí. Díval jsem se na účet v průběhu letošního ročníku – a je tam již přes milion korun. Všem bych chtěl poděkovat,“ řekl před Portheimkou J. Zimovčák a do dalších etap letošního ročníku popřál všem „na cestu dobrou duši“.

Osmé etapy letošního ročníku „Na kole dětem“ se zúčastnil i starosta MČ Praha 5 Pavel Richter.

S Jožkou se známe hrozně dlouho a já ho považuji za českého Forresta Gumpa. Dokáže nadchnout lidi a ti ho následují. I já jsem rád, že se mohu této akce pravidelně účastnit,“ řekl starosta Pavel Richter s tím, že Praha 5 rozhodně hodlá akci i v budoucnu podporovat.

Jeho slova potvrdil a cyklisty pozdravil Lukáš Herold, zástupce starosty, který má ve své gesci mj. sport. „Bylo by vůbec nejlepší, aby všechny děti byly zdravé, ale tak tomu bohužel není a asi nikdy nebude. Oceňuji neuvěřitelnou atmosféru této akce a vážím si lidí, kteří si vezmou dovolenou a projedou celou republiku, aby pomohli dětem. Městská část Praha 5 tento projekt dlouhodobě podporuje a nadále jej podporovat bude.“

Ze známých osobností se 8. etapy se zastávkou na Praze 5 zúčastnil i Jiří Ježek, šestinásobný paralympijský vítěz, mistr světa a nejúspěšnějším cyklista paralympijské historie, MUDr. Jan Pirk, MUDr. Pavel Pafko a další.

Matěj Ruppert se pochlubil novým opaskem z galusky

Občerstvující se peloton neplánovaně pozdravil zpěvák Matěj Ruppert, který bydlí nedaleko Portheimky. „Na kole sice moc nejezdím, ale vaši akci obdivuju a přeju vám všem šťastnou cestu a hodně sil,“ řekl mimo jiné v krátké „zdravici“ cyklistům. „Ale že mi cyklistika není lhostejná, uvidíte sami, mám pro vás překvapení a to opasek vyrobený z galusky, který vám ukážu. Takže vidíte, že i galuska může být krásně zrecyklovaná a slouží nejen cyklistům,“ pobavil Ruppert účastníky závodu a vysloužil si velký aplaus. Opasek velmi zaujal pana Zimovčáka a hodlá si jej pořídit…

  • Letošní cyklotour „Na kole dětem“ odstartovala 30. 5. 2018 v Lipníku nad Bečvou a skončí 9. 6. 2018 v Domažlicích.

Podle organizátorů „se přidat může každý na kousek, jednu etapu nebo na celou trasu.“

 

 

Přečteno: 16058x
Publikováno: 07.06.2018, poslední změna: 08.06.2018
Autor: Samostatné oddělení PR, tiskové a protokolu
Vytisknout