Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English
Nacházíte se v archivu webu Praha 5. Na nové webové stránky přejděte kliknutím zde.

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Pozor - důležité

 
 
 

MČ Praha 5 otevřela zrekonstruovaný Dětský ostrov

 

Městská část Praha 5 symbolicky na Den dětí 1. června otevřela po rekonstrukci Dětský ostrov, který byl zavřený kvůli povodním od roku 2013. Vzhledem ke své velikosti a centrální poloze je Dětský ostrov jedním z největších volně dostupných hřišť v hlavním městě, které nabízí možnosti volnočasového vyžití pro všechny, od nejmenších dětí po dospělé sportovce.

V rámci slavnostního otevření, kterého se zúčastnila primátorka hlavního města Prahy  Adriana Krnáčová, starosta městské části Praha 5 Pavel Richter a 1. zástupce starosty městské části Praha 5 Martin Slabý, se konal na Dětském ostrově Den dětí, kdy pro děti kromě zbrusu nových atrakcí a sportovišť byly připraveny i doprovodné programy jako hudební vystoupení, divadelní představení, skákací hrady, kouzelnické představení a další.

"Dětský ostrov byl velmi populární pro trávení volného času u všech obyvatel Prahy. Jsem proto velmi ráda, že jsme splnili slib, který jsme společně s Prahou 5 dali Pražanům, a Dětský ostrov se znovu otevírá. Občané, zejména děti, získají zpět jejich oblíbené hřiště a sportoviště," uvedla primátorka hlavního města Prahy, Adriana Krnáčová. Nově opravený ostrov bude k dispozici zájemcům každý den týdnu, od rána do desáté hodiny večerní.

Návštěvníci zde naleznou několik dětských hřišť rozdělených podle věku uživatelů, od těch pro nejmenší dvouleté děti až po patnáctileté. Novinkou budou speciální prolézačky, které jsou určeny pro handicapované děti, jež zde mohou trénovat motorické schopnosti. Děti, ale i dospělí dále v areálu naleznou fotbalové hřiště s kvalitní umělou trávou, hřiště s tartanovým povrchem na volejbal a nohejbal a nakonec hřiště na basketbal se speciálním povrchem, který se používá i v profesionálních venkovních soutěžích ve streetballu.

"Vím o popularitě Dětského ostrova, a proto chápu občany, kteří se dožadovali brzkého opravení a otevření poté co bylo veškeré zařízení na ostrově při povodních zničeno. Bohužel nastaly komplikace s protipovodňovou ochranou, kdy nám nebylo umožněno jakékoliv rozšíření sportovišť (posunutí zábradlí) a přidání dalších objektů. Veškeré naše návrhy nebyly schváleny, a proto jsme se nakonec rozhodli k variantě, která ostrov opraví podle původního vzoru, ovšem s novými atrakcemi,“ vysvětluje délku oprav starosta městské části Praha 5 Ing. Pavel Richter.

 O tom, že kompletní oprava ostrova je o dost složitější a náročnější než běžné rekonstrukce, ví i 1. zástupce starosty Martin Slabý, který má v gesci veřejný prostor a dohlížel na celou rekonstrukci od jejího počátku: „Vzhledem k tomu, že je ostrov spojen s nábřežím pouze lávkou, museli jsme veškerý těžký stavební materiál vozit na lodích, stejným způsobem jsme odstraňovali kontaminovaný písek.“ I poté nastaly komplikace, kdy například došlo k nehodám dvou lodí, které narazily na dno. Přesto se podařilo splnit termín otevření, který byl určen v zimě při začátku rekonstrukce – poslední stavbaři opustili Dětský ostrov 31. května a již den nato si nová hřiště vyzkoušeli první návštěvníci. Celkem kompletní rekonstrukce vyšla městskou část Praha 5 na 19 milionů korun.

Foto:

1. Tisková konference

 

2. Čekání na otevření ostrova 

3. Přestřižení pásky

4. Hurá na hřiště

5. Na Den dětí byl připraven doprovodný program

 

 

 

Přečteno: 16073x
Publikováno: 01.06.2018, poslední změna: 04.06.2018
Autor: Samostatné oddělení PR, tiskové a protokolu
Vytisknout