Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English
Nacházíte se v archivu webu Praha 5. Na nové webové stránky přejděte kliknutím zde.

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Projekty a záměry v Praze 5 šipka doprava Soutěžní workshop Na Pláni

 
 
 

Praha 5 vyhlásila dvoukolovou projektovou soutěž "Na Pláni"

Praha 5 vyhlásila dvoukolovou projektovou soutěž "Na Pláni", jejímž cílem je nalézt vhodné krajinářsko-urbanistické řešení území, které je v současné době v převážně zdevastovaném stavu. Veškeré podrobnosti k soutěži Praha 5 zveřejnila na http://naplani.praha5.cz. Dotazy soutěžících v prvním kole mohou být podány nejdéle do 10. 6. 2016, konečný termín pro odevzdání soutěžních návrhů v prvním kole je 30. 6. 2016.

Městská část Praha 5 vyhlásila 23. května 2016 veřejnou projektovou soutěž „Na Pláni“. Jejím cílem je nalézt vhodné krajinářsko-urbanistické řešení území, které se v současné době nachází z většiny ve zdevastovaném stavu. Veškeré podrobnosti k soutěži (soutěžní podmínky, termíny soutěže, soutěžní podklady a popis lokality) jsou veřejnosti k dispozici na internetových stránkách MČ Praha 5 (http://naplani.praha5.cz).

„Vítězný soutěžní návrh bychom měli znát v říjnu,“ říká starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „V následujícím čtvrt roce po ukončení soutěže chceme uspořádat výstavu došlých návrhů.“ Podklady k projektové soutěži „Na Pláni“ vychází mj. z podnětů a názorů veřejnosti, která se k budoucímu rozvoji lokality vyjádřila v rámci participativního setkání v únoru 2016. „Svým rozsahem a pojetím jde v našich podmínkách o poměrně převratnou věc,“ dodává starosta.

Projektová soutěž proběhne ve dvou kolech s tím, že v prvním, anonymním kole soutěžní porota vybere a ocení tři nejlépe hodnocené návrhy. Jejich autoři budou vyzváni k účasti v druhém kole, které bude probíhat neanonymně formou soutěžního workshopu. Výsledkem II. kola soutěže bude výběr jednoho vítězného návrhu. „Autoři vítězného návrhu budou vyzváni k  dopracování návrhu do podoby krajinářsko-urbanistické studie. Studie se pak stane závazným podkladem pro rozvoj této lokality,“ vysvětluje starosta.

Dotazy soutěžících v I. kole soutěže mohou být podány nejdéle do 10. 6. 2016, přičemž konečný termín pro odevzdání soutěžních návrhů v I. kole byl stanoven na 30. 6. 2016. V následujícím druhém, neanonymním kole soutěže budou soutěžící moci podat dotazy do 30. 9. 2016 a odevzdat soutěžní návrhy do 17. 10. 2016.

Kritéria pro výběr nejvhodnějšího návrhu jsou bez pořadí významnosti následující:        

  • urbanistická a krajinářská kvalita návrhu s důrazem na prostupnost území a charakter lokality komplexní architektonická kvalita návrhu s důrazem na uspořádání a umístění navržených hmot, práci s veřejným prostorem a objemovou skladbu zeleně
  • vhodnost a přiměřenost navrženého řešení s ohledem na charakter lokality
  • přínos pro komunitu (způsob, jakým autor / autoři reagovali na výstupy participačního procesu)
  • ekonomická, ekologická a sociální udržitelnost navrženého řešení

Vyhlášení soutěže bude zveřejněno na webových stránkách České komory architektů (www.cka.cz), na webových stránkách MČ Praha 5 (www.praha5.cz), na úřední desce ÚMČ Praha 5 a na Facebooku MČ Praha 5, na stránkách Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (www.iprpraha.cz) a dále na stránkách Magistrátu hl. m. Prahy (www.praha.eu).

Přečteno: 47653x
Publikováno: 24.05.2016, poslední změna: 24.05.2016
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout