Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English
Nacházíte se v archivu webu Praha 5. Na nové webové stránky přejděte kliknutím zde.

Jste zdešipka doprava Dokumenty šipka doprava Dokumenty volených orgánů šipka doprava Výbory zastupitelstva šipka doprava Výbor pro životní prostředí šipka doprava Semináře VŽP

 
 
 

Seminář 20.4.2011 STRATEGICKÉ PLANOVÁNÍ- AGENDA 21

Potřebuje  Praha 5  strategický  plán udržitelného rozvoje?

 Výbor pro životní prostředí ZMČ Prahy 5 a Informační středisko OSN pořádaly na radnici  20.4.2011  seminář "STRATEGICKÉ PLÁNY PRO UDRŽITELNÝ ROZVOJ (nejen) PRAHY 5", jehož cílem bylo presentovat a diskutovat dobré a přenositelné zkušenosti se zapojováním odborné veřejnosti do tvorby dlouhodobých ekonomicky, sociálně i environmentálně harmonizovaných strategií.

V prvém bloku zástupci radnic Prahy Libuš (www.praha-libus.cz), Prahy 12 (www.praha12.cz), Prahy 13 (www.praha13.cz), Prahy Slivenec (www.praha-slivenec.cz), Prahy 5 a neziskových poraden presentovali procesy a pravidla tzv. Místní Agendy 21 (www.ma21.cz), indikátory udržitelného rozvoje obce (www.timur.cz) a principy transparentního vládnutí (www.bezkorupce.cz).

V následné diskusi expertů bylo domluveno, že k tématům např. Komunitnímu plánování sociálních služeb (www.obcan.cz), sociální ekonomiky obce (www.nova-ekonomika.cz) budou uspořádány na radnici samostatné menší semináře.

Téma podnikání a udržitelný rozvoj území obce, progresivní architektura, šetrné budovy (www.energetickymanagement.cz), revitalizaci budov (www.CZGBC.org), zlepšování vnitroměstské rekreace a kvality veřejného prostoru (www.pps.org), snižování vlivu rizikových faktorů zejména z dopravy (www.nazelenou.cz), apod. by mělo dostat prostor již 2.6.2011 od 16:00 na větší konferenci

„Progresivní a šetrné budovy pro udržitelný rozvoj (nejen) na Praze 5“

 Mgr. Michal Broža - Informační středisko OSN www.osn.cz, Ing. Ondřej  Velek-  VŽP ZMČ Praha 5.

Přílohy – presentace ze semináře jsou dostupné na www.praha5.cz/cs/sekce/seminare/

 

Přečteno: 4121x
Publikováno: 13.05.2011, poslední změna: 18.07.2011
Autor: Volené orgány (zastupitelstvo, rada)
Vytisknout