Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English
Nacházíte se v archivu webu Praha 5. Na nové webové stránky přejděte kliknutím zde.

Jste zdešipka doprava Občan šipka doprava Pelmel aneb zajímá vás

 
 
 

Ohlédnutí za úspěšným prvním ročníkem DNŮ PRAHY 5

Do týdenní akce prvního ročníku Dnů Prahy 5 se vedle radnice zapojilo pětapadesát místních klubů, spolků, organizací i velvyslanectví, které nabídly občanům desítky rozmanitých akcí. Obyvatelé páté městské části si tak mohli připomenout sounáležitost s místem, kde žijí, pracují, vychovávají své děti i stárnou. 

Dny Prahy 5 proběhly ve dnech 15. - 22. února 2017 a staly se nově vzniklou tradicí městské části. Jejich únorový termín vycházel z data 22. února 1903, kdy byl Smíchov povýšen na město. Akce nabídla občanům rozmanitý program – např. výtvarnou soutěž pro děti Po stopách smíchovských strašidel, turnaj škol v basketbalu, koncert Karolíny Žmolíkové, komentovanou vycházku Malostranským hřbitovem, školu na běžkách, představení Zabít Johnnyho Glendenninga ve Švandově divadle, besedu s PhDr. Ivo Šmoldasem, vycházku s výkladem v Prokopském údolí, turnaj v hraní deskových her, ale také jízdu historickou tramvají, počítačové a jazykové kurzy pro seniory i tradiční masopustní veselí. „Chtěli jsme, aby se Dny Prahy 5 staly příležitostí, kdy si budou moci naši obyvatelé uvědomit bohatou historii naší městské části i úžasnou práci našich předků a troufám si říct, že právě to se podařilo. Dny Prahy 5 byly celospolečenskou a komunitní akcí, během níž se naši občané setkávali se sousedy, seznámili se s aktivitami místních spolků a organizací,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Úspěch programu Dnů Prahy 5 mě opravdu těší a můj velký dík patří všem, kteří se na nich podíleli. Můžeme doufat, že stejně úspěšný bude i druhý ročník. I když pravděpodobně městská část vždy bude jejich hlavním organizátorem, věřím, že v dalších letech si je vezmou za své samotní obyvatelé pětky.“ Součástí Dnů Prahy 5 byly i tři akce, které každoročně pořádá radnice Prahy 5: vyhlášení výsledků 10. ročníku soutěže Talent roku, 2. ročník soutěže Sportovec roku a také předávání čestných občanství.

 V rámci Dnů Prahy 5 proběhlo celkem 195 akcí, kterých se zúčastnilo přes 5 000 obyvatel a zapojilo se do nich 55 spolků (ve spolupráci s odborem školství se zapojilo přes 20 škol): Altán Klamovka, Buchty a loutky, Centrum pro manželství a rodinu, z.s., Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, p.o., Creative World, Česká Moře, Česká společnost ornitologická, Česká tábornická společnost-TK Modrý kruh, Český klub zlatokopů, Český svaz cyklistiky, Člověk v tísni, Divadlo Orfeus, Dobrovolnické centrum FN Motol, Dopravní podnik hl.m. Prahy, Ekologická a humanitární služba občanů na Farkáně - zapsaný spolek, Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy, hb Dance taneční škola, H-triatlon, Chlapecký sbor Bruncvík, Ing. arch. Petr Kučera, Karolína Žmolíková – sólistka, KAVÁRNA CO HLEDÁ JMÉNO, KC Sananim, klub deskových her Paluba, Komunitní centrum Louka, Komunitní centrum Prádelna, KOMUNITNÍ PROSTOR NA BUĎÁNKÁCH, Kvarteto Pražského filmového orchestru, LOKAL BLOK, Loutky v nemocnici o.s., Mawadani, MeetFactory, Národopisné muzeum Národního muzea - Letohrádek Kinských, Navstevnicke centrum Staropramen, Obvodní knihovny pro Prahu 5, ORBI PONTES, Prokopovo, R TEAM, Radlická kulturní sportovna, SK Motorlet  Praha, SK Uhelné Sklady, Společnost pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí Pražského, Spolek Malostranský hřbitov, Spolek MAM, SportGroup, ŠVANDOVO DIVADLO NA SMÍCHOVĚ, Tajemnství Karla Hnyka Máchy, Taneční openclass – Lamacumba, TJ Sokol I. Smíchov, Václav Benedikt - výtvarník Vílém Veverka – hobojista, VK Slavia Praha, Výtopna Zlíchov, WINTERNITZOVA VILA ADOLFA LOOSE.

Kulturní centrum Prahy 5 se zúčastnilo těchto dnů: 15.3. - čestná občanství, 19.3. - koncert MČ P5, výstavy S. Stuchlá - loutky, M. Haváček - bývalý starosta a V. Benedikt - grafiky a jeho tří denní workshop. 

 

Přečteno: 87274x
Publikováno: 08.03.2017, poslední změna: 09.03.2017
Autor: e.stavrovska
Vytisknout