Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English
Nacházíte se v archivu webu Praha 5. Na nové webové stránky přejděte kliknutím zde.

Jste zdešipka doprava Občan šipka doprava Kontejnery a štěpkování

 
 
 

Sběrný dvůr v ul. Puchmajerova je znovu otevřen

Sběrné dvory v Praze 5  před měsícem přestaly od občanů brát odložené věci a odpad. Důvodem bylo zastavení výběrového řízení, které vyhlásil Magistrát hl. m. Prahy na jejich provozovatele.

V pondělí 6. června byl opět otevřen sběrný dvůr pro občany v ulici Puchmajerova – zřizovatel Magistrát hl. m. Prahy, provozovatel Pražské služby a.s.

Radnice Prahy 5 připravuje vyhlášení vlastního výběrového řízení na provozovatele dvora v Klikaté ulici a bude ho provozovat na vlastní náklady.

Otevírací doba svěrného dvoru v ul. Puchmajerova: 

Po - Pá 8.30 - 18.00 hod.*
So 8.30 - 15.00 hod.
* v zimním čase do 17.00 hod

 

Stalo se před měsícem:

Sběrné dvory v Praze 5 přestaly od občanů začátkem května brát odložené věci a odpad. Důvodem je zastavení výběrového řízení, které vyhlásil Magistrát hl. m. Prahy na jejich provozovatele. Radnice Prahy 5 proto reaguje na krizovou situaci a připravuje vyhlášení vlastního výběrového řízení na provozovatele dvora v Klikaté ulici.

V Praze 5 jsou dva sběrné dvory, v Klikaté ulici a v Puchmajerově. Jejich provoz zajišťuje prostřednictvím nasmlouvaných provozovatelů Magistrát hl. m. Prahy. Až do odvolání však občané Prahy 5 nebudou moci využívat ani jeden - žádný z nich totiž v současné době nemá provozovatele. Oba dvory o něj „přišly“ poté, co původním provozovatelům vypršela smlouva.

Nová smlouva mezi hlavním městem Prahou a společností, která by dvory měla spravovat, však nemůže být podepsána. Zkomplikovalo se totiž výběrové řízení, které vyhlásil Magistrát hl. m. Prahy na provozování obou sběrných dvorů - jeden z účastníků podal k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže námitky kvůli zadávacím podmínkám. ÚOHS následně celé řízení zastavil. V tuto chvíli proto není jasné, kdy se dvory nového provozovatele dočkají. I nadále zde však odpady mohou odevzdávat podnikatelé 
a firmy, jichž se výběrové řízení netýkalo.

„Praha 5 tím byla postavena před hotovou věc. Není možné, aby naši občané neměli kam odložit nepotřebné věci a odpad. V této krizové situaci nám nezbývá nic jiného, než rychle vyhlásit vlastní výběrové řízení na provozovatele sběrného dvora v Klikaté. Zde nám totiž patří pozemky, takže situaci můžeme vzít do svých rukou,“ říká zástupce starosty Martin Slabý (ANO).

Výběrové řízení městská část vypíše v nejbližších dnech s tím, že provoz by zde měl být zajištěn do konce roku. Náklady na provoz sběrného dvora půjdou z rozpočtu MČ Praha 5.

Přečteno: 76395x
Publikováno: 08.06.2016, poslední změna: 09.06.2016
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout