Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English
Nacházíte se v archivu webu Praha 5. Na nové webové stránky přejděte kliknutím zde.

Jste zdešipka doprava Dokumenty šipka doprava Dokumenty odborů šipka doprava Odbor živnostenský a občanskosprávních agend šipka doprava Aktuální informace pro podnikatele

 
 
 

ZÁKAZ PRODEJE - omezení otevírací doby obchodů o svátcích

Poslanecká sněmovna dne 29.6.2016 schválila nový zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Účinnost zákona je ode dne 1.10.2016. Podle tohoto zákona by tak zejména podnikatelé zabývající se činnostmi spojenými s nákupem a prodejem zboží za účelem jeho dalšího prodeje k další podnikatelské činnosti (velkoobchod) a činnostmi spojenými s nákupem a prodejem zboží za účelem jeho prodeje přímému spotřebiteli a prodejem tohoto zboží (maloobchod), v provozovnách, jejichž prodejní plocha přesahuje 200m2, měly mít zavřeno o sedmi státních svátcích. O jednom státním svátku by měla být prodejní doba výrazně omezena.

Omezení otevírací doby obchodů o svátcích se tudíž plošně po celé republice dotkne větších obchodů, zejména hypermarketů, supermarketů a dalších prodejen s velkou prodejní plochou.  Zákonodárci odůvodňují potřebu tohoto zákona především příznivými sociálními dopady. Dozor nad dodržováním povinností stanovených tímto zákonem provádí Česká obchodní inspekce. Uvedený zákon č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, kde jsou taxativně uvedeny konkrétní svátky a bližší podmínky zákazu prodeje, si můžete stáhnout v příloze zde:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-223

Zdroj: Poslanecká sněmovna ČR, Sbírka zákonů

 

 

 

Přečteno: 61361x
Publikováno: 23.09.2016, poslední změna: 23.09.2016
Autor: Odbor živnostenský a občanskosprávních agend
Vytisknout