Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English
Nacházíte se v archivu webu Praha 5. Na nové webové stránky přejděte kliknutím zde.

Jste zdešipka doprava Akce Prahy 5

Další úspěšný Den zdraví a životního stylu s Prahou 5

V pondělí 26. března 2018 se za přítomnosti starosty MČ Praha 5 Pavla Richtera a radního hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a bydlení Radka Lacka uskutečnil další Den zdraví a životního stylu s Prahou 5.

 

V zasedací místnosti Zastupitelstva MČ Praha 5 ve Štefánikově 13,15 se občané mohli dozvědět nejen cenné informace o zásadách správné výživy. Zdarma na ně čekali odborníci v oblastech:

  • dermatologické analýzy znamének,
  • oční prevence,
  • dentální prevence,
  • rehabilitační terapie,
  • analýzy tělesné stavby těla na tzv. chytré váze InBody.

 

Součástí celodenní akce byly dvě přednášky, jedna na téma „Kožní nádory a prevence“ (přednášející MUDr. Simona Dudková), druhá na téma „Zdravá výživa“ (přednášející nutriční terapeutka Mgr. Pavlína Zdeňková - Kroužková).

 

Občané si mohli ve skupinách vyzkoušet cvičení „na židlích“ – pod vedením fyzioterapeutky Mgr. Petry Kmeckové se naučili jednoduchou cvičební sestavu, která uvolňuje především přetěžované zádové a krční svaly a mohli se přesvědčit, že účinně cvičit může opravdu každý a klidně i v pohodlí domova. Připraveno bylo i ukázkové „odlehčené“ stravování, účastníci ochutnali zeleninové a ovocné saláty.

 

Vzhledem k úspěchu akce Vás již nyní můžeme pozvat na další Den zdraví. Uskuteční se opět v prostorách ÚMČ Praha 5, v pondělí 11. června 2018.

Přečteno: 10131x
Publikováno: 04.04.2018, poslední změna: 04.04.2018
Autor: Odbor Kancelář starosty
Vytisknout