Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English
Nacházíte se v archivu webu Praha 5. Na nové webové stránky přejděte kliknutím zde.

Jste zdešipka doprava Akce Prahy 5

Mikulášská nadílka pro hodné i zlobivé pejsky

Centrum výcviku psů pro postižené, nezisková organizace Helppes, pořádalo v sobotu 9. prosince za podpory Městské části Praha 5 Mikulášskou pro hodné (i zlobivé) pejsky.

Originální mikulášská besídka se letos konala již po patnácté. Akce umožňuje majitelům signálních, vodících a asistenčních psů si vyzkoušet různé soutěžní disciplíny v rámci tradičních soutěží na Mikulášské a zpestřit tak sobě a svým pomocníkům den nevšední zábavou.

Ředitelka Centra, paní Zuzana Daušová, zahájila nevšední dopoledne poděkováním všem sponzorům akce a zároveň vyzdvihla tradiční a významnou podporu Městské části Praha 5. Radní MČ Praha 5, JUDr. Petr Lachnit, pod jehož záštitou se akce konala, zdůraznil ojedinělost soutěže jako volnočasové příležitosti, kterých pro handicapované spoluobčany v posledních letech značně ubývá.
Poté Mikuláš s Andělem a Čertem rozdali bohatou nadílkou hodným, ale i zlobivým pejskům (tak, jak zhodnotili psí chování jejich pánové) a začala soutěžní část dne. Soutěže byly připraveny tak, aby mohli společně soutěžit zdraví i hendikepovaní majitelé psů. V některých disciplínách, v rámci Mikulášského sedmiboje, se setřely rozdíly mezi soutěžícími, pokud jde o různé hendikepy, takže při některých disciplínách bylo nutno sedět na vozíku nebo mít zavázané oči a pohybovat se v prostoru.

Mikulášská se stala další z řady vydařených benefičních akcí neziskové organizace Helppes ve spolupráci s Městskou částí Praha 5, při kterých se nenásilným způsobem daří spojit aktivní zábavu pro handikepované občany s názornou ukázkou smyslu a významu práce Centra výcviku psů pro postižené Helppes, jehož hlavním posláním je výchova a výcvik asistenčních a signálních státem nedotovaných psů, kteří jsou pro své majitele nepostradatelnými pomocníky v běžných životních situacích.

Přečteno: 14760x
Publikováno: 13.12.2017, poslední změna: 13.12.2017
Autor: Odbor Kancelář starosty
Vytisknout